12.08.2015

Встановлено температурний рекорд

 

11 серпня у Чутовому стопчик термометра піднявся мінімум на 0,9 градуса вище, ніж будь-коли за останні 130 років метеорологічних спостережень.

 

На жаль, власної метеостанції у Чутовому немає, але дані з двох інших метеостанцій, які працюють поблизу, дозволяють упевнено стверджувати, що новий рекорд відбувся.

 

На сайті sinoptik.ua поряд з прогнозом погоди на 11 серпня було вказано, що для цього дня рекордним є показник у 34,1 градус. Це для Чутового.

 


Середньостатистичні термометри середньостатистичних чутян свідчили, що спека досягла 35 градусів. Але "домашні" дані не завжди співпадають з даними офіційними, тому ми зателефонували в Український гідрометеоцентр і поцікавились, що вони про це думають.

 

У Полтавському обласному центрі з гідрометеорології пояснили, що у нашому райцентрі немає власної метеостанції, тож офіційно не можна підтвердити чи спростувати факт рекорду.

 

- Але я вам скажу, що у серпні цього року температури в області не дотягують навіть до минулорічних показників, не кажучи вже про найспекотніший, 2010-й, - пояснила нам співробітниця.

 

За її словами, найближчі до Чутового метеостанції працюють у Полтаві та Коломаці.

 

У Харківському гідрометцентрі нам повідомили, що 11 серпня у Коломаку зафіксували +35 градусів за Цельсієм, а у Полтаві - 36 градусів.

 

Таким чином, у Чутові мають бути максимальні температури від 35 до 36 градусів, адже наш райцентр знаходиться фактично на прямій лінії між згаданими населеними пунктами.

 

До речі, наявність у невеликому Коломаку окремої станції спостереження за погодою синоптики з Харкова пояснили тим, що Харківщина взагалі має їх аж десять, тоді як Полтавщина - лише п`ять.

Write a comment

Comments: 0