20.09.2015

Дітей рятують коні


Коли весною та влітку соціальні мережі заповнились проханнями про матеріальну допомогу для іпотерапії дітям з поганим здоров`ям, яка мала (іпотерапія тобто) пройти в Чутово, - ми сумнівались, чи це не шахраї діють. Адже ні про яких коней-лікарів у Чутово не чув ніхто з наших знайомих. Звичайних коней, і тих фактично не стало.


Ми пробували розібратись, що й до чого. І вияснили, що насправді мова йде не про райцентр, а про село Нижні Рівні. Саме там, як виявилося, з травня минулого року працює філія Миколаївського іпоцентру "Ветер перемен". Там проводять реабілітацію важких діток, у тому числі з ДЦП. І про це добре знають на посту ДАІ "Чутово", бо це фактично поряд з ними.


Автор цих рядків поїхав у Нижні Рівні, щоб перевірити цю інформацію. Місцеві, побачивши, що у машині дитина, одразу показали двір з великою дерев`яною будівлею за огорожею. У саму стайню мене не пустили, пояснивши, що саме зараз (це було у серпні) у них заїзд дітей. Але в інтернеті нескладно знайти фото звідти.

Фото - соцмережі
Фото - соцмережі

У одного із співробітників іпоцентру, який назвався Олегом, ми спитали, чи можна чутянам привозити своїх дітей, щоб покататись на конях.

- Ми займаємось лише складними дітьми, - пояснив він. - У нас спеціальні коні. Є високі, є нижчі, товщі... В залежності від діагнозу підбирається коняка. Є ціла методика.

- Тобто будь-хто цього не зможе зробити?

- Ні, - усміхається Олег. - Це те саме, що у вас апендицит, і ви йдете не до лікаря, а до м`ясника. Він же теж ножем щось ріже.

Він пояснив: нюансів - безліч. Якщо неправильно посадити дитину, копчик стирається за два заняття, і батьки отримають ще більшого інваліда.

Наш співрозмовник - зліва. Фото з офіційного сайту Полтавської філії іпоцентру
Наш співрозмовник - зліва. Фото з офіційного сайту Полтавської філії іпоцентру

Олег каже, що не дають ніякої реклами, бо роботи й без неї вистачає. Навіть закінчується запис на наступний, 2016 рік.

- До нас приїжджають з Росії, з Польщі. З Австрії дітей привозять. Нам не до реклами. Нас тут і так, знаєте... Це місцеве населення таке (спокійне - Ред.), а так - дзвонять і викликають у кабінет: "На основанії чєго ви тут займаєтесь?". Хоча людина не має до цього жодного стосунку. Ми приїхали. "Вам які документи? Ось, дивіться, ми члени Міжнародної школи іпотерапії. Треба - подзвонять із закордону, скажуть, хто ми і що ми. Що вам треба?". "Та ми хотіли спитати...". Це ж не так робиться!

- А звідки викликали? - цікавимось.

- По ветеринарній службі... Це не так робиться. Хочете узнати - приїхали, спитали, і все. А то: "До мене в кабінет!". Що за підхід... У нас є батьки, що привозять дітей з Адміністрації президента. І з Міністерства соціальної політики...

Фото з офіційного сайту Полтавської філії іпоцентру
Фото з офіційного сайту Полтавської філії іпоцентру


- Чому саме тут, під Чутово? - поцікавився я.

- Я сам із Полтавської області, хоча й не з вашого селища, - каже Олег. - Купили тут будиночок, вирішили зробити. І траса поряд, Київ приїжджає, багато із зони АТО. Дітей треба реабілітувати. ДЦП, аутизм, порушення осанки, компресійні переломи хребта...

Він згадав, що була дівчина з Дніпропетровська, яка випала з сьомого поверху й отримала компресійний перелом шийного відділу.

- Ми її відновили, вона вже ходить...

Write a comment

Comments: 0