19.05.2015

З іподрому – на бійню

 

Чутяни добре пам`ятають часи, коли чутівський кінний комплекс славився своїми чистокровними тваринами і влаштовував на своєму іподромі представницькі змагання. А тепер любителі коней на форумах у Всесвітній мережі жаліються, що до м’ясника вивезли цілий табун маток і жереб’ят.

 

Спочатку ми не дуже йняли віри тому, що написано в інтернеті. І спитали у тих, хто знає набагато більше.

- Чутівському конезаводу прийшов кінець, - зітхнула людина, яка віддала цій справі половину свого життя. - Взимку вивезли останніх коней. Залишились пусті приміщення…

Отже, все справді погано.


Коли все було гаразд

 

Ще у 2009 році в Чутовому пройшли такі змагання:

21-22 лютого - «Кубок імені Ропавки» (голова колгоспу імені Леніна, який і прославив селище серед любителів коней) серед аматорів та спортсменів;

21-22 березня - Кубок Федерації кінного спорту Харківської області серед аматорів і спортсменів;

30 квітня-3 травня - Кубок ФКС «Дніпро»;

24 травня - I етап Кубка Дарлінга (подолання перешкод);

8-11 липня - V літні юнацькі спортивні ігри України з кінного спорту;

23-26 липня - III етап Кубка Дарлінга;

7-9 серпня - всеукраїнські випробування коней спортивних порід і тракененської породи;

14-18 жовтня - фінал Кубку України з кінного спорту (виїздка, конкур, триборство).

 

Машини замість коней

 

Останнім часом кінний завод у Чутовому був приватним (створений у 2005 році), називався «Тракен» і належав групі компаній «Ніко», головна спеціалізація якої - продаж нових іномарок. Згідно з інформацією на їх сайті, кінноспортивний комплекс мав статус племінного репродуктора тракенської породи коней, виконував загальнодержавну програму селекції у тваринництві і мав свій іподром.

Серед напрямів діяльності значились навіть такі: кінний театр, клуб верхової їзди, іпотерапія (оздоровлення кіньми)… Усе це – на 65 гектарах землі.

Свого часу на кінному заводі було більше сотні племінних коней.

Зараз «Ніко» зосередилась лише на торгівлі автомобілями, а «Тракен» без фінансової підтримки пішов у небуття. Паралельно керівника кінного заводу дехто звинувачував у некомпетентності.

 

Просили півтори мільйони долларів

 

Слід зазначити, що «Тракен» протримався навіть довше, ніж гадали на інтернет-форумах. Ще у квітні-2010 Чутівському кінному заводу давали півроку – рік. А закрився він майже через п’ять…

Відомо, що свого часу комплекс хотіли продати за півтори мільйони доларів, але заплатити таку суму ніхто не збирався.

- Цінність тієї землі лише в тому, що на ній стоїть конезавод, - пояснювала Маша з Харкова. – Не уявляю, як іще можна використовувати ці території та будівлі.

У березні 2011 року у «Тракена» фактично розбігся персонал, а з тварин лишились 43 голови. З того часу, судячи зі спеціалізованих форумів, коней лише розпродавали.

 

Коней забирають у різників

 

Показовою можна вважати історію чутівського жеребця Опікуна. Свого часу тварину, чиїми батьками були відомі Піон і Основа, називали унікальною і очікували од неї високих спортивних результатів. На старих фотографіях Опікун справді виглядає чудово.

фото з сайту uahorses.com
фото з сайту uahorses.com

А нещодавно кінь потрапив на бійню. Не пустили на м'ясо його лише завдяки небайдужим людям. Вони кинули клич, зібрали 8 тисяч гривнів і за ці гроші викупили Опікуна у м’ясника. Стан коня зовсім поганий.

- На передній правій нозі недоліковані травми дворічної давнини, на задній правій - запалене сухожилля, - жахнулись рятівники. – Відновлювати Опікуна довго й дорого. Один лише рентген коштує 300 гривнів…

Фото з сайту uahorses.com
Фото з сайту uahorses.com

Що сталося з іншими тваринами тракенської породи, які жили у Чутовому, можна лише здогадуватись.

 

Тим часом окремі чутяни продають якихось коней через інтернет. Буквально тиждень тому за трирічного жеребця просили 12 тисяч. Щоправда, не з кінного заводу.

Write a comment

Comments: 0