Чутівський район зникне з карти України

 

Столичні реформатори задумали кардинально змінити адміністративно-територіальний поділ областей. Чутове має стати складовою частиною нового Полтавського району.

 

Ідея змінити територіальний поділ української держави у наших політиків виникла досить давно. Наприклад, ще у 2013 році народний депутат з Одещини Сергій Гриневецький готував законопроект, згідно з яким Полтавська область стала б частиною одного утворення з Харківщиною і Сумщиною.

Наші люди, узнавши подробиці цієї концепції (утворити 8 територіально-адміністративних одиниць замість 24 областей), вщент її розкритикували. Для початку вони нагадали, що Харків і Полтава – різні міста навіть ментально.

Тривожні події в Україні змусили політиків говорити про децентралізацію і втілювати у життя нову концепцію. У лютому 2015 року прийняли закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Це стало точкою відліку для майбутньої зміни кордонів усіх районів, у тому числі й Чутівського.

 

Якщо ініціаторам змін вдасться їхній задум, то через деякий час карта Полтавської області кардинально зміниться. Замість 25 районів буде чотири території: Полтавська, Кременчуцька, Миргородська і Лубенська. Як ви вже, мабуть, зрозуміли, Чутівщина стане частиною Полтавської.

взято з сайту http://poltava.to
взято з сайту http://poltava.to

Адміністративним центром об’єднаної громади новий закон визначив населений пункт з найбільш розвиненою інфраструктурою, розташований найближче до географічного центру території.


Тобто громада навколо Чутового лишиться Чутівською, але позбавиться статусу райцентра. Ще одна громада може зорганізуватись навколо Артемівки.


У кожної громади буде свій староста. З його повноваженнями, правда, ще остаточно не визначились – над цим ще ламають голови урядовці.

Представники Верховної Ради, які просувають адміністративно-територіальну реформу «в маси», наголошують на тому, що об’єднання громад у більшу одиницю території будуть виключно добровільними.

— Всі, хто не об’єднався, переходять у режим чистого місцевого самоврядування: власні доходи, благоустрій території, утримання апарату... – пояснював нещодавно у Полтаві нардеп Юрій Ганущак. – А хто впишеться у перспективний план, вийдуть на більш високий рівень. Вони матимуть те саме, що зараз мають райони і міста обласного значення.

Як усе це буде виглядати у кожному конкретному випадку, ясно не всім, тому й критикують нововведення нещадно. Скептики у першу чергу допитуються, як люди будуть отримувати послуги, якщо районний центр стане більш віддаленим, ніж зараз.

- Навіть сьогодні люди або не мають грошей, щоб доїхати до райцентру, - підкреслюють вони. - Або не мають, на чому доїхати.


 Час Ч уже близько?


Ідеологи адміністративно-територіальної реформи мріють про те, щоб частина змін відбулась уже нинішнього року. І навіть озвучили, що нові утворення будуть називатися «волості» (первинний рівень), «повіти» (другий рівень) і незмінна (поки що) «область».

Чутівська волость, - звучить?#Чутово #адміністративно-територіальна реформа #район #самоврядування

Write a comment

Comments: 0