17.07.2015

П’ять найвищих споруд селища

 

Ми не можемо ручатись головою щодо точності даних по висоті кожного із згаданих нижче об`єктів, але в цілому десь воно так і є. Отже, поїхали.

 

Вишка мобільного зв’язку - 50 метрів

Віднедавна стоїть на території районних енергосистем (РЕС), її одразу видно при в’їзді в селище з боку Полтави.

Об’єкт використовують для поширення сигналу мобільного зв’язку. Самі співробітники РЕСу намагаються розказувати про вишку якомога менше, тому спадає на думку те, що вишка - не лише для мобільного зв’язку.


Телевізійна вишка - 40 метрів

Стоїть у племзаводі, поряд із стадіоном.

До 1970-х років ця висотна споруда використовувалась за прямим призначенням - свердлила землю й шукала під нею газ. Вишку, яка була розміщена біля Ленінського ставка (з боку нинішньої вулиці Медичної) просто перетягли полями на нове місце, за допомогою тракторів. Місцеві алкоголіки її пофарбували, і вона стала ретранслювати телесигнал центральних каналів.

Майбутнє вишки невідоме, бо для поширення цифрового телебачення у районі використовується дуже потужна вишка в Іскрівці: вища й на більш високому місці.


Центральна районна лікарня - 18 метрів

ЦРЛ - єдина в Чутовому (а той усьому районі) споруда висотою у п’ять поверхів. Її проектувальники, схоже, уявляли населення Чутівщини через одного хворими. За останні роки кількість пацієнтів знизилась пропорційно якості медобслуговування та демографічним змінам. А ще - із-за закриття пологового відділення.


Андріївська церква - 15 метрів

Єдина у Чутовому храмова споруда класичної - православної - церкви побудована відносно недавно. В ній постійно щось змінюється (зокрема, колір стін), але висота лишається незмінною.


Офісно-спортивний комплекс - 12 метрів

Дві будівлі, розташовані на вулиці Кірова, відомі серед чутян як колгоспна контора і басейн. І перше, і друге давно перебуває у стані запустіння. Колгоспів давно немає, а орендувати тут приміщення місцеві бізнесмени не поспішають. Будівля з басейном уже давно виставлена на продаж, за неї мріють отримати мільйон доларів. Не виключено, що хтось і справді все це купить, тож комплекс чесно сторожують.

Write a comment

Comments: 2
  • #1

    Олександр Чорний (Monday, 24 August 2015 22:00)

    Що там у тому РЕСі можуть точно сказати про вишку? Стоїть та і все тут )) А якщо серйозно, то власник ніби Київстар.

  • #2

    Юрєц (Monday, 24 August 2015 22:12)

    Як на мене, то в Чутово сигнал "Київстара" такий слабкий, що здається, там взагалі немає жодної базової станції цього оператора. І це на міжнародній трасі!