3.01.2016

Хореограф Світлана Кулик: «Три роки живу наче на війні»

 

8 січня свій День народження відсвяткує чутянка Світлана Кулик – керівник студії спортивно-бальних танців «Гран-прі», чиї вихованці неодноразово вигравали різні конкурси, гідно представляючи Чутівщину на всеукраїнському рівні. Напередодні ювілею (їй "стукне" 40 років) ми поговорили із землячкою про нинішній стан справ із танцями, про їх перспективи у районі та про ставлення місцевих чиновників.

 

Ми зустрілися зі Світланою Іванівною у суботу, у районному Будинку дитячої та юнацької творчості, при якому й працюють гуртки цього зразкового (таке звання) художнього колективу. Незважаючи на вихідний день і новорічні морози (стовпчик термометра опустився значно нижче мінус 10), ця жіночка прийшла на роботу й застала тут одного з вихованців, якому хотілося займатися у будь-який вільний час.

Хлопчину довелося відправити додому разом з мамою (дуже за це перепрошуємо ще раз), бо наша розмова вийшла дуже довгою. Це відбувалось у кабінеті Світлани Кулик на першому поверсі БДЮТу, де стіни обвішані грамотами-подяками і красивим танцювальним одягом, а полиці заставлені здобутими Кубками.

«Танцювала для Яни Соломко»

 

- Хореографією я займаюсь 11 років, - пояснює наша співбесідниця. – Вихованців було дуже багато. Приїжджають не тільки з усього Чутівського району (Зеленківка, Грякове тощо), а й з Харківської області – Різуненково, наприклад. Заняття у нас безкоштовні, це європейська і латиноамериканська програми. Дітям подобається, батьки задоволені.

На змаганнях оцінюються й одяг (сукня може коштувати й 6 тис. грн.), і артистичність, і техніка виконання. Я це добре знаю, бо сама – суддя вищої категорії.

Дітям страшенно подобається, вони цим живуть. Вони у захваті, особливо коли на потязі кудись їдуть. Було таке, що в Одесі вони так на сонці на морі погоріли, що потім виходили на танцпол із температурою.

- Ви співпрацювали із співачкою Яною Соломко, яка виросла в Чутово.

- Якось я організовувала для неї танцювальний супровід. Це було у Черняківському будинку культури, коли вона співала «За четыре моря». То були її перші кроки, вона виховувалась у нашому Будинку дитячої та юнацької творчості. У мене десь зберігається фотокартка з її підписом: «На пам'ять Світлані Іванівні». Там вона у рожевій сукні, з довгим волоссям.

- Хтось із чутівських дітей вийшли у танцях на такий високий рівень, як Яна на естрадному небосхилі?

- Талановитих дітей багато. Наприклад, моя пара Артем Незвієцький і Аліна Полтавець – уже кандидати у майстри спорту. Ось переможці Кубка України, - показує вирізки з газет, акуратно вкладені у папочку. – А ось цієї пари вже немає. Юля Нікітенко, моя гордість, виїхала за кордон, у Європу. Вона йшла на розряд.

- І там теж танцює?

- Так. Там оцінили мою роботу. Коли мама привела мою вихованку на бальні танці і вона станцювала «Ча-ча-ча», тренер говорив: «Покажи тим лохам, як треба танцювати». Горджусь, що змогла щось дати дитині…

Вихованці Кулик поряд зі славетним хореографом Літвіновим
Вихованці Кулик поряд зі славетним хореографом Літвіновим

 

З «Кубком Чутівщини» були проблеми

 

- У грудні вдруге провели танцювальний «Кубок Чутівщини». Як виникла його ідея?

- Наші вихованці їздять по всій Україні, і я подумала: а чому б на чутівській землі не організувати масовий обласний захід, на який приїхали б танцюристи. У 2014 році взяли участь 180 учасників, у 2015-му – 150. Менше, бо у нас були проблеми з орендою залу. Актовий зал школи саме був на ремонті, і нам довелося писати заяви і в районну раду, і в районний відділ освіти. Я дуже вдячна депутатам і голові райради, що вони таки дали дозвіл. Допомагали і батьки, і спонсори. Конкурс пройшов 20 грудня. Учасникам було і три роки, і 25.

«Кубок Чутівщини» - це звучить але ніякої підтримки чи допомоги від місцевих чиновників я не відчула. Ніхто нічим, крім Філенка (голова Чутівської райради – Ред.). Якби не він, цього конкурсу б і не було.

- А хто ще міг допомогти?

- Костюмами повинні допомагати у відділі освіти, до якого ми відносимось. У них, правда, й коштів небагато, але хоча б моральна підтримка ж має бути! Ні батьки моїх дітей, ні мої вихованці, ні я – досі цього не відчуваємо. Коли приїжджали люди з телебачення і робили сюжет про конкурс, питали в мене: «Чого немає нікого з керівників, крім голови селищної ради?». На це танцювальне свято справді не прийшов ніхто, крім Миколи Корольова. Ну, ще директор школи була.

- А чиновники взагалі були в курсі щодо «Кубка Чутівщини»?

- Звісно! Їм надсилали запрошення.

- Серед переможців конкурсу є представники Чутового?

- Так! Мої діти здобули шість перших місць, п’ять других і шість третіх. У різних вікових категоріях.

Хотіли розіграти й Кубок голови райради, але, оскільки він був відсутній (щось там у нього не склалося), розіграли його як Кубок голови селищної ради. Було дуже цікаво. Спочатку з усіх бажаючих вибрали десять пар-претендентів, потім вибирали кращих, поки не лишилось дві пари. Переможця визначили самі глядачі, аплодисментами. Так перемогли мої Незвієцький і Полтавець.

Кубок Чутівщини 2014 року (зліва) і 2015-го (справа)
Кубок Чутівщини 2014 року (зліва) і 2015-го (справа)

 

Звинуватили у чужій пасивності

 

- Наступного року «Кубок Чутівщини» відбудеться?

- Якщо дозволять. Мені не дають можливості проводити цей конкурс. У 2015-му, незважаючи на високий рівень, конкурс не оцінили. Буквально наступного дня мене викликали у Чутівську районну раду й розкритикували.

- А що сталось?

- У Чутово є ще один колектив бальних танців, який займається у Будинку культури під керівництвом Андрія Петрашенка. Їх керівник вчасно не зареєструвався на сайті як учасник «Кубка Чутівщини». Такий був регламент. Місяця їм на це не вистачило. І хоча я не займаюсь реєстрацією, мене звинуватили у тому, що я нібито не захотіла їх реєструвати.

Для мене це було дуже несподівано. Адже коли електронна реєстрація закінчилась, я пропонувала їм, щоб вони принесли мені список своїх дітей-учасників, щоб ми якось цю проблему вирішили. Вони й цього не зробили.

- У попередньому «Кубку Чутівщини»?..

- …Вони не брали участі. Не знаю, чому. Можливо, не захотіли. Я так розумію, вони й зараз не дуже хотіли, їм лише скандал був потрібний. Адже колектив Петрашенка теж їздить на різні змагання і чудово знає порядок реєстрації.

- Тоді навіщо їм скандал?

- Думаю, в цьому зацікавлена Леся Анатоліївна Володькіна (раніше була головою Чутівської райдержадміністрації – Ред.), чия дитина ходить у той колектив.

Світлана Іванівна гордиться своїми вихованцями
Світлана Іванівна гордиться своїми вихованцями

 

«Хотіли певну суму щомісяця»

 

- Все почалося три роки тому, і весь цей час я живу як на війні. Змінилось керівництво і в районному відділі освіти (замість прекрасної жінки призначили Дейнеко Тетяну Миколаївну), і в БДЮТ (на пенсію відправили Людмилу Кучеренко, а на її місце поставили Качалу Тетяну Володимирівну). Наскільки я розумію, хотіли прибрати й мене, планували на моє місце іншу людину.

Спочатку Тетяна Володимирівна мені сподобалася, показалась мені хорошою людиною. А потім у нас виникли неприязні стосунки.

- На грунті чого?

- У першу чергу – приниження з її боку. Я до такого не звикла. Вона мені заявила: «Ви таку зарплату отримуєте, а я – таку». Я так розумію, вона хотіла, щоб я щомісяця давала їй певну суму.

- А Ви їй що?

- «Хвилиночку! Пропрацюєте 22 роки, як я, отримаєте звання «зразковий», як мій колектив. Ці гроші я не вкрала, заробила своєю працею». Зазначу, що у самої Тетяни Володимирівни профільної освіти немає, вона досі вчиться у Полтаві на психолога, а раніше працювала медсестрою у Чутівській лікарні.

Після того почалося. Вона винесла мені догану нібито за те, що я не була на роботі. Я оскаржила в суді. Першу інстанцію я виграла, дві інші – програла. Гроші вирішують усе.

Одразу після відміни догани після рішення Чутівського райсуду у мене була переатестація. Дейнеко й Качала зробили все можливе й неможливе, щоб я не пройшла комісію. Недовго думаючи, я поскаржилась у Міністерство освіти й науки. Там влаштували перевірку, в результаті якої мені повернули високий рівень атестації.

Серед нагород є й Кубок України
Серед нагород є й Кубок України

 

«Спочатку штовхнула, потім вдарила кулаком»

 

- Ми й зараз судимось із Тетяною Володимирівною, - розповідає Світлана Іванівна. – На неї відкрите кримінальне провадження по статті «побої і мордування». Вона підняла на мене руку у робочий час.

- Як це відбувалося?

- На старий Новий рік, 14 січня 2015 року, житель Черняківки привіз до мене свого сина, щоб записатись і займатись танцями. Найняв спеціально таксі. Я відправила батька до директора, щоб він спитав у неї дозволу. Довідку про стан здоров’я мені принесли, тож я була не проти.

Тато повернувся, сказав «Дозволили», і дітей переодягли для зали. Ми працювали з дітками, коли раптом відчинились двері, зайшли керівники гуртків і почали демонстративно, на очах у батьків, перераховувати моїх дітей. Я дуже здивувалась, адже заняття у нас безкоштовні і я маю право взяти кожну дитину.

Коли діти дотанцювали, я пішла у кабінет директора з’ясувати, у чому справа. А Тетяна Володимирівна: «Вийдіть вон із мого кабінету!».

Кажу: «Як Ви зі мною спілкуєтесь? Директор такого поважного закладу має вести себе належним чином із підлеглими».

Вона скочила зі свого місця, підбігла до мене і штовхнула. А потім ударила мене кулаком у спину. Це був шок для мене.

- Це хтось бачив?

- Так. У цей час у кабінеті директора перебувала керівниця іншого гуртка. Але пізніше вона заявила, що її там не було.

Я потрапила до лікарні, а пізніше – чоловік наполіг – написала заяву в міліцію. Після цього на мене почався страшенний тиск, лікарня мене одразу виписала, але у направленні в Полтаву все ж написали: «забій м’яких тканин». А це вже – легкі тілесні ушкодження.

Після удару по спині у мене розвинулась грижа хребта. Лікували у лікарні МВС.

 

«Двічі приходили з обшуком»

 

- Як просувається розслідування?

- Чутівський слідчий (не буду озвучувати його прізвище) довго «працював» над цією справою. Як пізніше виявилось, навіть свідків не всіх опитав. Потім документи відправили у нашу «прекрасну» прокуратуру, де вони пролежали більше півроку. Почався тиск з прокуратури, бо Володькіна написала їм про якісь гроші, які я нібито брала кілька років тому. Прийшли до мене у кабінет з обшуком – без моєї присутності, з дозволу полтавських суддів.

- Щось знайшли?

- Журнал із внесками батьків на змагання. Але коли почали випитувати у самих батьків і почули, що заняття безкоштовні, не змогли мені нічого пред’явити. Але все це було дуже принизливо.

Через деякий час з обшуком прийшли й додому. Нічого, звісно, не знайшли, але перед сусідами осоромили будь здоров! У мого тата ледь інфаркт не стався…

У той час чоловік Тетяни Володимирівни не вилазив із прокуратури. Заходить мій чоловік (капітан міліції, карний розшук – Ред.), а він там, у начальника прокуратури… Намагались довести, що я аферистка.

- Намагались помиритись?

- Так, я підходила до Тетяни Володимирівни. Давайте, кажу, миритися, бо батьки і діти не винні. А вона заявила, що у жодному разі ні. Хіба що, мовляв, я красиво піду звідси. Тому ми звернулись до суду з вимогою скасувати рішення сесії Чутівської райради про призначення її на цю посаду. Адже, по закону, керівником БДЮТ може бути лише людина з вищою освітою і понад трьома роками педагогічного стажу, а також має пройти кваліфікацію у Києві.

Наші судді всі як один відмовились розглядати цю справу, передали документи у Карлівку. Будемо битись до кінця.

Танцювальний одяг і самі шили, і купували
Танцювальний одяг і самі шили, і купували

 

«Потрібне просторіше приміщення»

 

- А є інші варіанти, де можна тренуватись?

- Ну, у райраді (на останніх виборах Кулик теж стала депутатом, але селищної ради – Ред.) обіцяють допомогти із залою. Бо нас із дітьми фактично виставили на вулицю. Необхідно знайти добре приміщення, щоб було хоча б 120 квадратних метрів площею. Щоб діти могли там танцювати віденський вальс, квік-степ… У європейській програмі має бути розмах. Зараз же діти не танцюють, а виживають. Немає умов для здобуття умінь і звань. У нас дошки, на яких псується взуття. Був би паркет – дитина граціозно пливла б.

Вони танцюють добре, але танцюють маленьке коло. Це – мінус. Доросліші діти можуть збільшити це коло на змаганнях, але не малюки, які лише розпочинають танцювальну діяльність. Їм дуже важко перебудовуватись.

- І наостанок. Що з останніх виступів запам’яталось Вам найбільше?

- Як на «Кубку Чутівщини-2015» діти стояли на п’єдесталі з нагородами, а для згори почали опускатися повітряні кульки. Діти страшенно зраділи!

Write a comment

Comments: 41
 • #1

  Читач новин (Friday, 08 January 2016 09:22)

  (на останніх місцевих виборах Кулик теж стала депутатом райради – Ред.) - Правильніше буде ...стала депутатом селищної ради...

 • #2

  Зіненко (Friday, 08 January 2016 09:55)

  Справді, помилка. Дякую, поправили

 • #3

  Зіненко (Friday, 08 January 2016 10:01)

  У райраду теж балотувалась

 • #4

  Анжелика (Saturday, 16 January 2016 20:32)

  Якщо Ви Світлано вважаєте себе "великим" хореографом то і займайтесь старанно з дітьми і віддавайте всі свої вміння та сили діткам, а не біганню по судах та написанню статей подібно цій "муті" . Бажаю щоб Вас оцінили люди , а не Ви переконували: "яка Я ХоРоШа" , а всі навкруги проти Вас.

 • #5

  Олександр (Saturday, 23 January 2016 11:33)

  Стаття справжнє сміття.

 • #6

  стас (Wednesday, 27 January 2016 16:45)

  статья очень интересная : на самом деле єтот Андрей ,которого не зарегистрировали на конкурсе с детьми - её бывший любовник , которого она так заколебала что он от неё сбежал с радостью . вот вам и дешёвая месть - конкуренту и любовнику б\у ))) а как танцор света никто , и зовут её никак . на этот конкурс нехотя одни неудачники ездили (и то - мизер) , пусть простят меня чутяне . кулык решила что она звезда , но при наклоне в королевы корона то и упала )))

 • #7

  сергей (Thursday, 28 January 2016 08:12)

  почему досих пор никто незаинтересовался тем , что эта "красавица" годами брала деньги с детей за обучение в этом "клубе" ? или когда у Сытныка и Мишы Орла в том же здании был платный компьютерный клуб в нулевых ? где была и есть Чутовская налоговая , милиция , прокуратура , райвно ? а в п....де ! все воруют и на....ют всех и государство в Чутово , как Кулык С. , она оказалась самой ту...ой из этих людей , начала судиться со всеми , кто её "из руки кормил" и гадить в колодец из которого ей ещё пить прийдёться .
  заметка для тупых Чутовских налоговиков и освитян : руководитель танц.клуба , берущий деньги с клиентов (внимание !!!) обязан быть чп-шником , платить за аренду зала в районо , выдавать чек при оплате и платить с этого налог государству (представьте -как у всей полтавской области !).
  из всей этой комичной и тупой истории про мужей-ментов, тупых налоговиков, не любящих нач.клубов без пед.образования и желающих подзаработать из-за маленькой зарплаты, Светлана Кулык выглядит этаким Чутовским Корбаном - "бизнес отжимают,дело шьют,пойду в депутаты !" .
  Типичная мышиная возня , буря в стакане )))

 • #8

  Анжелика (Sunday, 07 February 2016 21:44)

  Сергей! Ваша статья СУПЕР!!!! Может Кулык ее прочитает и задумается что Она на самом деле НИКТО И НИЧТО......,

 • #9

  Саливон (Monday, 08 February 2016 19:33)

  Главное выколебать у кого-то еще денег, якобы для детей. Каким придурком нужно быть . Где Ваша логика. А куда деньги с конкурса поделись? А где "громадська організація"(почему не спонсирует).....Дайте. дайте....Детьми закрыла свою жопу....Тоже мне, Фрекен бок.....

 • #10

  Василиса (Monday, 08 February 2016 20:29)

  Саливон - идиот )))))))) Громадська организация не спонсирует, она как правило сама на пожертвования живет. Учи матчасть, дурик )))))

 • #11

  Альона (Friday, 12 February 2016 16:22)

  Всі ви молодці обгажувати людей , а що ви для цього зробили в своєму житті?Людина робить для дітей виводить в люди . Світлана Іванівна дуже хороша людина чуйна, любить дітей., та хороший спеціаліст. А Андрій Юрійович хай повчиться себе вести як тренер та педагог. Прихвостинь Володькіної ГАНЬБА. Я вам скажу так ЗАЗДРІСТЬ ЦЕ ПОГАНА ЗВИЧКА. У С.І. све було лигально тоді вона була підприємцем.Хто такі плітки розпускає))))))))))

 • #12

  Олег (Friday, 12 February 2016 16:49)

  Анжеліка! Ви мабуть написали про себе, що ви ніхто і звати вас ніяк. Не судіть нікого та судимі не будите. Такого тренера як Світлана Іванівна не має ні де. Дайте їй спокій. Такі як ви повітря портите навколо.

 • #13

  Костік (Friday, 12 February 2016 18:21)

  Сергій я з Вами згоден куди диветься прокуратура , поліція, налогова Андрій Петрашенко бере гроші з батьків та дає Клименчисі а вона ділиться з начальством займається нелегально , моя дружина платила йому гроші кожного місяця по 150 гр. Ні чеків ні чого. А результату нуль.......А він як педагог ГАЛЬМО бо він кричить на дітей як різаний. Хіба педагоги так себе ведуть. Просто цим придурком ніхто серйозно незаймався хто його допустив до дітей він мені напоминає ГОМОСЄКА. Він неджентельмен Як що було щось із Кулик то нетризвонять на всю Україну. А взагалі вона класна сімпотна канфєточка. Багато чоловіків ковтають слинки дивлячись на неї. Беріть приклад з неї. А всим зависникам хай Світлана покаже велику дулю. Бог їм суддя.(((((((((((

 • #14

  Таня (Friday, 12 February 2016 18:32)

  Треба цій людині дякувати а ви льєте грязь незнаючи всієї правди.Та як можна судити людину . Та взагалі треба таким людям допомагати .Хоть щось Світлана робить для нашого села. Конкурс був чудовий неслухайте нікого я сама була присутня получила море задоволення. Яка там мелодія була КЛАС а організація спер((((((( Я хочу віддати свого сина тільки до неї. Дай боже їй сил та здоров я.

 • #15

  Володимер (Friday, 12 February 2016 18:42)

  Я був теж там на конкурсі Кубок Чутвщини. Було класно!!!!!! Світлана молодець ніхто такого конкурсу не зробить,кишка тонка. У мене таке враження що наші діти нікому непотрібні. Нікого небуло з відділу освіти, з районної ради а особливо Качали . Я другий рік ходжу на це свято а її величність Качали нема. Ганьба таким керівникам. А Кулик молодець вона іще їм покаже. Світлано так тримати.МОЛОДЕЦЬ)))))))))))))))))))

 • #16

  Іван (Friday, 12 February 2016 18:49)

  Так вона молодець. Бо пішла проти Чутівської мафії. Вони думають що ніхто нічого незнає. Вони помиляються. А взагалі Куличку можна поняти. Пси нападають а вона відбивається. Пора міняти мабуть керівників які сидять бездари і керують районом. Таких людей Як Кулик треба берегти ,лілеяти .

 • #17

  Константин (Friday, 12 February 2016 18:53)

  Конкурс був супер. Молодець!!!!! Класна Світлана согласіться зі мною. А вона така була гана на конкурсі неотразимая.Так держать.))))))))

 • #18

  Дмитро (Friday, 12 February 2016 19:37)

  Дуже цікава історія. Комусь Кулик дуже гарно перейшла дорогу. Мені всерівно ,але я люблю справедливість. Чому в Чутівській ЗОШ постилили ламінат у вівторок були повішані жалюзі,а чого не зробили це раніше до конкурсу ? Але Куличка робила цей конкурс для нашого села була ЛТАВА. Соромно начальству. Амбіціїї мабуть зашкалюють. Вони плюють в обличчя дітям. Просто Кулик треба піти з того гнидника. Колектив теж гниль.

 • #19

  Викуся (Friday, 12 February 2016 19:38)

  Ах! Костик! Наверное вы никогда не пробовали конфеток. Мне Вас жаль!!!!!!!!!!!!

 • #20

  Костік (Friday, 12 February 2016 20:20)

  Вікуся! А ти заздриш? Нежалкуй.

 • #21

  Богдан (Friday, 12 February 2016 20:32)

  Колектив у неї гнилий це точно. Як там Кулик робе з такими людьми я їй співчуваю. Я чув що вона дуже хворіє з онкологією повязано? Як там не заболіти . Хай їй Бог допомагає. Нам такі люди потрібні. А Сергій придурок як би Кулик була така як пише він, то її народ невибрав в депутати. Вона молодець!!!!!

 • #22

  Ксения.С ужасом о прочитаном (Friday, 12 February 2016 21:04)

  Посмотрите: люди , которые составляли первые делали это грамотно, правильно изложен ход мысли , все четко обосновано. Дальше пошли коментарии людей,извините, безграмотных, не умеющих и незнающих грамматики, влезающие в чужие жизни , я уверена, не знающие даже этих людей.И даже в собственных именах допустили ошибки. Вам бы словари в руки дать, грамматики обучится, а уж потом защищать кого-то. А главное: "Ребята, от кого мы кого защищаем?". Тренера Гран-при от самой себя. Ну уж извините...Сама придумала, сама поверила. Мужчины, Вам не дети нужны всем: вам конкурсная жопа неотразимой нужна.

 • #23

  Ксения (Friday, 12 February 2016 21:36)

  Дмитрий, как Вам на счет детей, которым она отказала в участии,перевернув все с ног на голову. А Вы говорите, справедливость, чертов ламинат. Она не имела права этого делать. Эти дети должны были выступить не взирая ни на что.Они живут также как и ее воспитаники в Чутово. Она нарушила права ребенка о самореализации своего творческого потенциала. Она не имела права этого делать не взирая на свою неприязнь к тренеру этих маленьких граждан нашей державы. А Вам Лтава главное, дурацкие жалюзи. ЧЕЛОВЕКОМ НУЖНО БЫТЬ. ВЕДЬ СЛОВО ЧЕЛОВЕК-ЗВУЧИТ ГОРДО.

 • #24

  Дмитрий (Friday, 12 February 2016 22:05)

  Ксюша! Вам потрібно лікуватись. Таким людям як ви скандалістам немає меж.Як вас земля носить. Вам непотрібні діти , вам потрібені скандали. В любій ситуації можна знайти компроміс. У мене є своя думка про цю людину. Вона молодець!!!!!!!!!!!

 • #25

  Марина (Friday, 12 February 2016 22:09)

  Прочла комментарии о Светлане. Я в шоке от подхалимов и жополизов , которые пытаются огульно, без доказательств обвинить Светлану в нечестности и не профессионализме. Шакалы, под чью дудку пляшете, по чьей просьбе написали такие сволочные комменты ? Да на таких, как Светлана молиться нужно !!! Она ответственна , любит детей и свою профессию. Вы посмотрите, на фотографии- чётко видно сколько кубков заработано на конкурсах детками , в которых Светлана вложила свой опыт, мастерство и умение. Ну о директоре я вообще молчу....Как можно при должности ( надо еще разобраться соответствует она или нет ) вести себя, как последней хабалке - распускать руки на своих коллег !!! в рабочее время !!! Это статья ! Светлана Ивановна, вы прекрасный человек, хорошая мама, верная жена, ОТЛИЧНАЯ ТАНЦОВЩИЦА ( видела , как Вы танцуете ) дай Бог вам здоровья и терпения. Боритесь до конца ! Правда восторжествует.

 • #26

  Богдан (Friday, 12 February 2016 22:13)

  Я згоден. Їм треба лічитись.

 • #27

  Иван Котигорошко (Sunday, 14 February 2016 13:05)

  Товарищи - враги! Вас Всех просто жаба давит из-за упехов Светы Кулик! Эта женщина Профессионал с большой буквы! Она всего добилась своим трудом и упорством! А кто такая Володькина? Взялась неоткуда и ушла в никуда! А через год никто и не вспомнит об этой особи! А что касается Качалы Т.В. - так это же смех и грех. Это называется из грязи в князи! Ещё два года назад судна выносила после алкашей и бомжей, а теперь возомнила себя специалистом высшей категории и руководителем похлеще чем Порошенко!!! Ей бы повязку Гестапо одеть и чорную форму! То, что она творит на своем рабочем месте - это просто безпредел! А Петрашенко вообще ШУТ ГОРОХОВЫЙ! Как говорится - плохому танцору я...ца мешают! Вот так и он - во всех своих неудачах и проф.непригодностью винит других людей, а именно С. Кулик (100% завидует) Но скажу для тех, кто незнает - только благодаря ей он стал учителем в Чутовском районе и смог организовать свою студию. А вообще, глядя на него, создаётся впечатление о голубом состоянии души!!!!
  Граждане Чутовцы - вы бы хоть на 20% сделали для детей то, что сделала С. Кулик, а уж потом бы рты открывали.
  Виват Светлана Ивановна! Так держать и хвост трубой! За ВАС не только Чутово, но и вся Полтавская обл.!!!!

 • #28

  Лілія (Wednesday, 17 February 2016 10:09)

  Як Ви пишете, Світлана Іванівна, прекрасна людина і т.п.....,то чому Вона не працює з дітьми, з виборцями? Може в групі дітей мало, бо ніхто не хоче до неї іти і таким чином вона не знає чим зайнятися, тому і колоте всіх. Так не може бути,що всі погані а вона хороша.Нехай причину шукає в собі.

 • #29

  Вікторія Чутове (Wednesday, 17 February 2016 20:55)

  Шановний Іване Котигорошку, прочитала ваш коментар і не могла не написати.
  Працюю в лікарні майже 20 років і такого не бачила, щоб медсестра реанімаційного відділення Качала Т. ,як Ви пишете (ещё два года назад судна выносила после алкашей и бомжей), вона висококваліфікований спеціаліст, вам не соромно лити таку грязь. А
  3 роки назад вона, якщо ви знаєте за неї все, то Качала Т. працювала в Чутівській школі (доречі там навчається моя донька) і зарекомендувала себе , як спеціаліст і гарна людина. Так що, не потрібно вводити в оман читачів цієї статті, я маю на увазі читачів із інших областей. Тому що чутівці і жителі району знають Качалу Т.,як добропорядочну людину, а Кулик С.І. - як аферистку. На все добре, Іване Котигорошко.

 • #30

  Настя (Saturday, 20 February 2016 12:22)

  Вікторія, я повністю з вами згодна Т.Качала - порядна людина, вірна дружина гарна господиня, чого не скажеш про С.Кулик - повна протилежність і дійсно аферистка сама бере за уроки гроші, а грязюзюкою обливає А. Петрашенка.

 • #31

  Дмирий (Saturday, 20 February 2016 15:30)

  Ліля, всім хороша Світлана Іванівна не буде. Хто хоче той танцює. То шукати причину треба в собі а не в Кулик. Такі ,як ви плітки розпускають по селу. Баби є баби! Ганьба)))))))))

 • #32

  Василиса (Friday, 26 February 2016 09:27)

  Лиля, расскажите, пожалуйста, как именно надо "працювать з виборцями"? Желательно на примере другого депутата )))) Жду

 • #33

  Марина (Wednesday, 16 March 2016)

  Не важно платные занятия или нет,танцы это или любое другое занятия, главное чтоб детям было интересно проводить на них время, чтоб они могли добиваться каких-то целей в жизни,к чему-то стремиться.

 • #34

  Kateryna (Wednesday, 25 May 2016 20:25)

  Ніколи б не могла подумати, що у нас в Чутово киплять такі "страсті" :) Вважаю, що людину потрібно судити по результатам її діяльності. Якщо результати є і вони позитивні, то людина знаходиться "на своєму місці". Ну а про те, що "під час революціі і кухарка може управляти заводом", мабуть, чули всі, адже Леніна знесли в селищі "одноголосно":). Час дасть відповіді на всі питання. Однієї політичної доцільності і того, що "людина хороша" не достатньо, щоб займати керівні посади будь-якого рівня. Перш за все, потрібні знання і професіоналізм для вирішення нагальних проблем. Одного ентузіазму і запалу, як виявилось, не достатньо. Тому, я вважаю, що потрібно, перш за все, підтримувати і цінувати людей, які в такі складні часи хоч щось намагаються зробити для нашого селища. Влада і політична доцільність явище мінливе, тому потрібно пам'ятати, що перш за все, необхідно залишатися людьми, а проблеми, які можна вирішити за гроші - це не проблеми, а затрати:)

 • #35

  Тата (Thursday, 02 June 2016 15:54)

  Згодна, що бути "хорошою людиною" замало, треба бути професіоналом, але ж професіоналізму досягають не за один день. А те, яка людина керує колективом дуже важливо, особливо для підлеглих. І при нормальній співпраці, при гарних відносинах в колективі саме колеги допомагають керівнику-початківцю стати справжнім професіоналом, зрозуміло ж при наявності бажання у керівника. А інколи стається так, що захвалений всіма фахівець стає настільки "ложкою дьогтю в бочці з медом", що колеги і керівник згодні обійтися без такого професіонала з його нагородами якби тільки дали змогу спокійно працювати, тим більше, що для творчості необхідна відповідна атмосфера.

 • #36

  jenifer (Sunday, 14 May 2017 04:03)

  Я ніколи не вірю в любов заклинання, поки я не зустрів одного мого, який розповів мені все про DR.otutu, який привів її екс-бойфренда назад, навіть коли вона говорила мені, що я не повірив їй, тому що я думав, що вона теж хотіла таку ж підробку заклинання коліщаток, щоб забрати свої гроші. Хоча я дав їй можливість пояснити все, що вона повинна розповісти мені про DR.otutu, я сказав їй, що є багато шахраїв, які хочуть взяти наші гроші і я ніколи не стати жертвою на них, навіть якщо моя наречена, які припускають, щоб одружитися я протягом кількох місяців з цього моменту залишив мене, я буду терпляче чекати іншого хлопця, хоча я любила його так сильно. вона сказала мені, що це DR не є підробленим, що він є реальним, і він допоміг багатьом людям, щоб отримати їх близькі назад, тоді я запитую її, як робить це заклинання роботи і те, що вимоги, які я повинен зробити, перш ніж він може відливати привороти на мене? вона сказала мені, що я повинен по електронній пошті йому на drotutuhealinghome@hotmail.com і я повинен сказати йому, що я хочу. я дійсно по електронній пошті йому і сказав йому, що я потрібен мій колишній хлопець назад я сказав йому, що це був мій друг, який направив мене до нього, чому я дивувався свою роботу? він сказав, що його робота 100% впевнений, і гарантувати, що жодна людина не прийшов до скроні, а також залишаються тими ж. я став здивований за його словами, він сказав мені, і думка прийшла мені в голову, що як це д-р знати все речі, які ми обговорювали раніше. він сказав, перш ніж він зможе почати в моїй ситуації, що я повинен мати віру і довіру до нього і залишити інший заклинатель і терпляче чекати його власного, що, якщо я можу сказати, все це зробити я отримаю коханець назад в 72hours. я сказав, добре, я вважаю, і обіцяють працювати з вами в поодинці, то він дав мені форму для заповнення, які я зробив, і відправити його до нього з моїми картинами також і також картини мого колишнього коханця. він відповів мені протягом 30 хвилин пізніше і сказав мені, що його боги потрібні деякі речі, щоб кинути заклинання на мене, і моя проблема дуже легко, якщо я можу надати ці пункти. тоді, коли я питаю його, як я можу отримати ці пункти і як я можу відправити його до нього для лиття привороту, він сказав мені, що я не повинен турбуватися про те, що є речі продавець тут у своїй країні що може отримати деталі для мене. Потім я питаю його, скільки це буде коштувати мені, щоб купити всі ці речі? він сказав мені, що я посилаю до нього з повною упевненістю, після того, як через годину він подзвонив мені і сказав мені, що моя проблема була вирішена, що я повинен чекати 72 години, що моя любов буде просити за мною, який я зробив за його словами, коли це було близько 6 години вечора в найближчі три дні мій колишній подзвонив мені, якщо перебуваю вдома, що він хоче бачити мене в терміновому порядку. я сказав йому сподіватися, що все добре, він сказав, що так, то я сказав йому, що він може прийти, мій колишній хлопець повернувся до мене, і він просив вибачення, що він знав, що прийшов до нього. Прямо зараз я така щаслива, тому що я повернути мій коханець назад, і ми плануємо наше весілля, яка йде вгору найближчим часом, я назвав доктора і подякувати йому дуже багато, і запитати його, що я буду робити для нього, як задоволення, він сказав мені, я повинен забути і зберегти свої гроші, що він не за грошима, але, щоб допомогти людям, які також потребують допомоги там все, що потрібно мені зробити, щоб дати більше свідчень про нього так, що люди, які там потребують допомоги повинні по електронній пошті йому також, що це чому я тут сьогодні, щоб дати свої свідчення. може твій хороший пан продовжує благословляти його і дати йому більш довге життя процвітання і мудрості. ЦЕ DR АДРЕСА ЕЛЕКТРОННОЇ ПОШТИ (drotutuhealinghome@hotmail.com) .Ви можете також зв'язатися з ним через його номер WhatsApp (+2349051417394)

 • #37

  Олександр (Friday, 04 August 2017 17:44)

  Нет повести печальнее на свете, чем повесть о Ромео и Джульете.

 • #38

  samata (Friday, 08 September 2017 11:59)

  Ще раз дякую за чудового д-ра Самура Я самата-Льюїс Я хочу поділитися своїм свідченням кожному з нас, про те, що ця велика людина зробила для мене Я був одружений вже більше шести років, знаю дитину з цим, моє серце було неприємно, тому я Не знаю що робити. І я пішов з одного місця до іншого, але я не знайшов вирішення моєї проблеми до одного дня в моєму офісі, коли мій друг приїхав на візит, тому я приховував це для кожного тіла, щоб не поділяти цю проблему будь-який, коли я бачу ситуацію на землі, тепер мій чоловік про те, щоб отримати іншу жінку, я намагаюсь все, щоб поділитися цим з другом, щоб вона порадила мені зв'язатися з цією великою людиною за заклинання, тому я не сам міг сказати Їй моя проблема, тому я запитую її, що ми це беремо мені? Вона сказала, що ми не займаємо багато часу всього за три дні, коли ми робимо це, то я дивлячись вгору і вниз, чи ми починаємо відтепер? Вона наполягає на тому, щоб він спробував його, тоді я прошу її за контакт, вона дала мені його номер і його адресу електронної пошти, його номер або whatsapp +2348103508204, а тут це електронна адреса SAMURATELLERSPELL @ GMAIL. COM, тому я зателефонував йому першим, перш ніж я по електронній пошті попросив його дізнатись, чи він є письменником, щоб він закинув заклинання, і я так щасливий з моїм чоловіком з двома дітьми з цим, чоловік чудовий, і його виклики заклинань справжні, завдяки моєму другу Всемогутній Бог благословить вас усіх від Самата-Льюїса.

 • #39

  carolina william (Tuesday, 28 August 2018 07:15)

  Я місіс Кароліна. Вільям з Об'єднаної держави, я хочу поділитися свідченням свого життя з кожним з них. Я був одружений з моїм чоловіком Вільямом, я так люблю його, що ми одружилися на сім років з двома дітьми. Коли він відправився у відпустку до Франції, він послався на жінку на ім'я Ешли, і сказав мені, що він більше не цікавиться нашим шлюбом. Я був настільки заплутаним і шукав допомоги, я не знаю, що робити, поки не зустрінеться з моєю дружею Марією, і я розповім їй свою проблему. Вона сказала мені, що ні я б не переймався б, якби я мав подібну проблему раніше, і я познайомився з людиною на ім'я Пророк Такута, який закинув заклинання на свого колишнього хлопця та повернувся до неї через 3 дні. Марія просить мене спілкуватися з пророком Такутою. Я зв'язався з ним, щоб допомогти мені повернути мого чоловіка, і він просить мене не турбуватися про те, що боги своїх предків боротимуться за мене. Він сказав, що через три дні він приєднається до мене та мого чоловіка разом. Через три дні мій чоловік зателефонував мені і сказав мені, що він знову шукає речі зі мною, який мене здивував, коли я побачив його і почав плакати про прощення. У цей момент я найщасливіша жінка на землі за те, що цей великий пророк зробив для мене та мого чоловіка, ви можете зв'язатися з його електронною поштою: takutaegbedie@gmail.com.or whatsApp .. його в цьому номері. +2348165186811
  (1) Якщо ви хочете, щоб ваш екс повернувся
  (2) якщо у вас завжди є погані мрії.
  (3) Ви хочете бути пропаговані у вашому офісі.
  (4) Якщо ви хочете дитину.
  (5) Догляд за травами
  (6) Ви хочете бути багатим.
  (7) Він хоче зв'язати свого чоловіка / дружини з його назавжди.
  (8) Якщо вам потрібна фінансова допомога.
  (9) Нехай люди підкоряються його словам і зроблять його бажання
  (10) ETC корпус рішення
  Зверніться до нього ще раз за адресою takutaegbedie@gmail.com або whatsApp .. його в цьому номері. +2348165186811 і будьте благословенні

 • #40

  dr. okosun (Sunday, 21 July 2019 09:08)

  WhatsApp: +2348052523829
  або електронною поштою: okosunhomeofsolution@gmail.com
  СИЛЬНИЙ ЗАПУСК, ЯК ВИНАДАЄТЬСЯ ВАМ ВАМ ВАШОГО ЛЮБВІ, ЕКС-ДЖЕРЕЛЕЙ, ДІВЧАТКІВ, ЕКС-БОЙФРЕНД, БОЙФРІЕНДА, ЕКС-ЖАЙ, ЖІНКИ, БУДЬ-ЧИ, СУБА У 48 ГОДІВ, ЗАПУСК ВЕРНУТИ REUNITE EX LOVER

 • #41

  gloria (Wednesday, 04 December 2019 13:49)

  Я хочу, щоб усі приєдналися до мене, щоб подякувати Богові за те, що він використовував Dr.Dedelico, щоб повернути мені свого чоловіка.
  Життя без мого чоловіка було справжнім безладом для мене та моїх дітей. Я так радий повернути свого колишнього чоловіка за допомогою Великого доктора Деделіко, чудового заклинателя. Моя найбільша несподіванка полягала в тому, що через 48 годин після того, як заклинатель заклинання закинув заклинання, мій чоловік, який відмовився від мене роками, раптово покликав мене несподівано і почав просити пробачення.
  Я такий щасливий, що ми знову стали однією щасливою родиною за допомогою чудового заклинателя.
  Д-р Ілаше - це дуже чудовий і потужний заклинатель, ви можете зв'язатися з ним, якщо вам потрібен його помічник, бо я знаю, що він також може вам допомогти. зв’яжіться з ним через його
  електронна пошта: dr.dedesolutioncentre@gmail.com
  зателефонуйте йому або Whatsapp за номером +234 8104559494
  Ви також можете прочитати більше про нього на його офіційному веб-сайті
  Http://dr.dedessolutioncentre.home.blog